Slovenčina English
 

Produkty a Služby

 

 

Popri ťažbe uhlia, strojárskej a záchranárskej činnosti spoločnosť rozvíja aj ďalšie aktivity.

Okrem hnedého uhlia uchováva podzemie hornonitrianskych baní aj ďalšie vzácne dary – obnoviteľné zdroje energie vo forme banských vôd. Tie umožňujú rozvíjať zelené projekty, ktoré s  baníctvom zdanlivo nesúvisia.

Od roku 2010 je potenciál banských vôd využívaný na pestovanie paradajok v spoločnosti AGRO GTV Nováky. Výsledkom holandsko-izraelskej technológie, v kombinácii s odbornosťou, sú  výborné paradajky, dozreté priamo na koreni, a nie v skladoch bez slnka.

            V rámci Európskej únie je originálom chov sumčeka afrického v spoločnosti AGRO RYBIA FARMA Handlová. V hnedom parku bol v roku 2015 vybudovaný výrobný závod a do prevádzky uvedené najmodernejšie zariadenie na chov rýb v uzavretých halách.


Škálu podnikania dopĺňajú dopravné služby úseku cestnej dopravy a laboratórne rozbory uhlia a vôd. Vysokou úrovňou ich kvality chce spoločnosť uspokojiť požiadavky najnáročnejších zákazníkov.

Návštevníci regiónu hornej Nitry a Nízkych Tatier môžu využiť ubytovacie a stravovacie služby vo vlastných zariadeniach spoločnosti:

Skúšobné laboratórium uhlia -
ponúka pre záujemcov akreditovaný odber a analýzu odpadových vôd pre čističky odpadových vôd (ČOV). Informácie  na telefónnom čísle: 0918 777 025. Viac o jeho službách sa dozviete viac na webovej stránke.

 

 

Úsek cestnej dopravy
Vozidlami a stavebnými strojmi zabezpečuje dopravné činnosti pre potreby HBP, a.s. a pre externých odberateľov. Nákladné vozidlá a stavebné stroje využíva na realizáciu zemných a výkopových prác, prípravu terénov pri budovaní ciest a výstavbe objektov. Zabezpečuje prevozy materiálov sklápacími súpravami, sklápacím návesom, valníkovou súpravou s hydraul. rukou, terénnymi vozidlami s pohonom 8x8 a kalsickámi sklápacími vozidlami, mechanizmami- pásové rýpadla, buldozéry, traktor-nakladač. 

 

                    

 

 
© Copyright 2004-2023 - Hornonitrianske bane Prievidza, a.s. - všetky práva vyhradené | mapa stránky | kontakty | späť