Slovenčina
 

Chov sumčeka afrického

   V roku 2015 bol v hnedom parku  bane  Handlová vybudovaný moderný výrobný závod na chov sladkovodných rýb. Chovné nádrže sa nachádzajú v uzavretých halách, čo umožňuje chov teplomilných rýb - sumčeka afrického. Na ekologický chov sa využíva kvalitná, priezračná a z hľadiska zdravia kvalitná voda pohoria Vtáčnik, vytekajúca z hlbín Zeme. Čím čistejší a prirodzenejší je chov, tým  zdravšia a  výživovo bohatšia je ryba, ktorú konzumujeme. Originálny zelený projekt je rámci Európskej únie unikátom.  

   Sumček africký z domáceho chovu sa do obchodnej siete dostáva pod značkou SUMČEK OMEGA.  Zárukou čerstvosti je, že spracovanie celej produkcie, v objeme 900 000 kg ročne,  prebieha priamo na mieste.

  Celú rybu a filety si spotrebiteľ môže zakúpiť čerstvé, chladené a hlboko mrazené. Delikatesou na spestrenie chutných šalátov a jednohubiek  sú najmä údené filety. Produkty sú dostupné v obchodnej sieti.

      Spotrebiteľom výrazne skrátia čas a uľahčia prípravu jedál nové polotovary SUMČEK OMEGA – obaľovaná fileta, burger alebo mletý rezeň zo sumčeka afrického.

   SUMČEK OMEGA prináša spotrebiteľom aj  kvalitné rybie nátierky vyššieho štandardu,  s pridaním kúskov rybieho mäsa. V troch prevedeniach – so zeleninou, so zelenou fazuľkou alebo pikantnejšia sumček s hlivou a feferónami -  sú ideálne na zdravé raňajky alebo ako chuťovky  na rýchle  pohostenie.  

Informácie o produktoch a sieti predajní, v ktorých nájdete produkty: www.sumcekomega.sk.

Pohľad do prevádzky AGRO Rybia farma Handlová: https://www.youtube.com/watch?v=3Lu_94cCvu8

   

 

                           

     
© Copyright 2004-2024 - Hornonitrianske bane Prievidza, a.s. - všetky práva vyhradené | mapa stránky | kontakty | späť