Slovenčina
 

Chov sumčeka afrického

Viac ako sto rokov obnoviteľný zdroj s bohatým energetickým potenciálom, banská voda s teplotou 16 – 18 stupňov C, voľne vytekala z portálu starej a novej štôlne Bane Handlová do vodných tokov. Zmysluplné využitie našla až pri naplnení myšlienky jej využitia na chov rýb a vykurovanie skleníkov v rámci Integrovaného projektu Rybej farmy a skleníkového hospodárstva v odštepnom závode AGRO RYBIA FARMA Handlová.

V bývalých priemyselných priestoroch bane, v tzv. hnedom parku, bol v roku 2015 vybudovaný výrobný závod a 15. augusta do prevádzky uvedené najmodernejšie zariadenie na chov rýb. Chovné nádrže sa nachádzajú v uzavretých halách, čo umožňuje chov teplomilných rýb, v tomto prípade kláriusa panafrického (sumčeka afrického). Chov rýb na báze využitia banskej vody je nielen originálny, ale s ročnou kapacitou 1000 ton aj najvýkonnejší v rámci Európskej únie. Kapacita závodu umožňuje celú produkciu živej ryby spracovať priamo na mieste, čo je zárukou čerstvosti.

Výrobky pod obchodnou značkou SUMČEK OMEGA si spotrebiteľ môže zakúpiť čerstvé, vákuovo balené, v ochrannej atmosfére, hlboko mrazené a údené. Dostupné sú v obchodnej sieti Kaufland, Lidl a Metro (na Slovensku a v Čechách), v predajniach BIDFOOD a Tilapia CZ. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR udelilo spoločnosti AGRO RYBIA FARMA Handlová cenu „Značka kvality SK“, ktorá spotrebiteľom garantuje vysokú kvalitu produktov.

Informácie o produktoch a sieti predajní, v ktorých nájdete produkty AGRO RYBIA FARMA Handlová nájdete na webovej stránke: www.sumcekomega.sk Pohľad do prevádzky AGRO Rybia farma Handlová. https://www.youtube.com/watch?v=3Lu_94cCvu8

banner_small
© Copyright 2004-2021 - Hornonitrianske bane Prievidza, a.s. - všetky práva vyhradené | mapa stránky | kontakty | späť